A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Саф'янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області

Статут

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА «ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ» САФ’ЯНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ  ОБЛАСТІ (далі-Центр) є установою освіти комунальної форми власності Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області.

1.2. Повна назва закладу: КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА «ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ» САФ’ЯНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ  ОБЛАСТІ. Скорочена назва закладу:  КУ «ЦПРПП» Саф’янівської с/р.

1.3. Юридична адреса Центру: Одеська область, Ізмаїльський район, с. Саф’яни, вул. Грушевського, 85.

    1. Засновником Центру є Саф’янівська сільська рада Ізмаїльського району Одеської області (надалі – Засновник). Центр підзвітний та підконтрольний Засновнику або уповноваженому ним органу.
    2. Центр в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», Положенням про центр професійного розвитку педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 №672 (далі Положення), іншими нормативно-правовими актами у галузі освіти, власним статутом, затвердженим Засновником.
    3. Центр є юридичною особою, має печатку, штамп, бланки з відповідними реквізитами, може мати рахунки в банку та має статус неприбуткового закладу. Відповідно до вимог, встановлених Податковим кодексом України, для неприбуткових організацій:
  1. доходи (прибутки) Центру, який є неприбутковою організацією, використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Центру, реалізації мети (завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Статутом;
  2. забороняється розподіляти доходи (прибутки) отримані Центром, або їх частини серед засновників (учасників), працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
  3. всі активи Центру, як бюджетної організації, можуть передаватися одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).
    1. Головною метою діяльності центру є сприяння професійному розвитку педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсних центрів (далі - педагогічні працівники).
    2. Видами економічної діяльності Центру є допоміжна діяльність у сфері освіти, КВЕД – 85.60.
    3. Діяльність Центру спрямована на реалізацію таких основних завдань:

 1) надання консультативної підтримки педагогічним працівниками з питань планування та визначення траєкторії їхнього професійного розвитку, проведення супервізії, розроблення внутрішніх документів закладу освіти, освітніх програм, навчальних програм з навчальних предметів (інтегрованих курсів), а також особливостей організації освітнього процесу у закладах освіти за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання;

 2) професійна підтримка педагогічних працівників з питань впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій;

3) сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, зокрема шляхом:

- координації діяльності професійних спільнот педагогічних працівників (методичних об'єднань, творчих груп тощо);

- узагальнення та поширення інформації з питань професійного розвитку педагогічних працівників;

- формування баз даних програм підвищення кваліфікації, інших джерел інформації (вебресурсів), необхідних для професійного розвитку педагогічних працівників, та їх оприлюднення на власному вебсайті;

4) надання психологічної підтримки педагогічним працівникам;

5) взаємодія та співпраця з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами та установами забезпечення якості освіти, закладами освіти, громадськими організаціями, засобами масової інформації з питань діяльності Центру.

1.9. Центр самостійно здійснює діяльність і приймає рішення в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством і цим Статутом.

1.10. Центр несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за реалізацію завдань, визначених чинним законодавством України про повну середню, дошкільну та позашкільну освіту, державних вимог до роботи з педагогічними кадрами; дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

1.11. Взаємовідносини між Центром з юридичними і фізичними особами визначаються відповідними угодами.

2. РЕЖИМ РОБОТИ ЦЕНТРУ

2.1. Центр  працює    за    п'ятиденним    робочим    тижнем.

    1.   Щоденний  графік роботи  Центру:
    • початок роботи щоденно о 8.00 години ранку;
    • кінець роботи о 17.15, за винятком п'ятниці, коли робочий день завершується о 16.00;
    • перерва на обід - з 13.00 до 14.00 щоденно.

2.3. Щоденний графік роботи працівників Центру:

понеділок, вівторок, середа, четвер - тривалість роботи по 8 годин 15 хвилин; - п'ятниця - 7 годин

3. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ

3.1. Центр здійснює свою діяльність відповідно до плану, що складається на навчальний рік.

3.2.  План роботи Центру затверджується його керівником та погоджується Засновником або уповноваженим ним органом.

4. ПРАЦІВНИКИ ЦЕНТРУ

4.1. Працівниками Центру є: директор, консультанти, психолог, секретар-друкарка, бухгалтер, працівник обслуговуючого персоналу.

4.2. Кількість консультантів, визначена штатним розписом, має забезпечувати потреби у методичній підтримці (супроводі), консультуванні педагогічних працівників закладів освіти та установ, розташованих на території обслуговування Центру.

4.3. На посаду педагогічного працівника Центру може бути призначено особу, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу педагогічну освіту ступеня не нижче   магістра (спеціаліста), стаж педагогічної або науково-педагогічної роботи не менше п'яти років, досвід впровадження інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти, у тому числі інформаційно-комунікаційних, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до порядку, затвердженого засновником Центру.

Обов’язки працівників Центру визначаються законодавством та їхніми посадовими інструкціями.

4.4. За успіхи в роботі працівникам Центру в межах фонду оплати праці можуть встановлюватися такі форми матеріального та морального заохочення:

-        виплата премій в розмірі посадового окладу;

-        виплата винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання обов’язків;

-           встановлення надбавки за складність і напруженість в роботі, збільшення обсягу виконаних робіт в розмірі до 50% посадового окладу;

-           виплата грошової винагороди при досягненні стажу роботи в Центрі 20, 25, 30 і більше років;

-        винесення подяки, нагородження грамотами.

4.5. Трудові відносини у Центрі регулюються чинним законодавством України про працю, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки, а також прийнятими відповідно до них правилами внутрішнього трудового розпорядку.

4.6. Працівники Центру мають право:

-        на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з педагогічними кадрами;

-        на підвищення кваліфікації, участь у семінарах, нарадах тощо;

-        проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;

-        на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до чинного законодавства;

-        брати участь у роботі органів самоврядування;

-        об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об'єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;

-        на захист професійної честі та власної гідності;

-        на збереження кваліфікаційних категорій і педагогічних звань, одержаних за результатами останньої атестації;

-        на інші права, що не суперечать законодавству України.

4.7.  Працівники Центру зобов'язані:

-        виконувати Статут, умови трудового договору (контракту);

-        дотримуватися етики і норм загальнолюдської моралі;

-        виконувати накази та розпорядження керівництва Центру.

4.8. Атестація працівників Центру здійснюється відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

4.9. Працівники, які систематично порушують Статут, не виконують посадових обов'язків, умови колективного договору, або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства України.

4.10. Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу до Центру

директором.

4.11. Працівники Центру несуть відповідальність за збереження меблів, оргтехніки, комп'ютерів, аудіовідеоапаратури та іншого майна.

5. УПРАВЛІННЯ ЦЕНТРОМ

5.1. Управління Центром здійснюють його Засновник або уповноважений ним орган та директор.

Засновник Центру або уповноважений ним орган:

  1.  затверджує статут, структуру, штатний розпис та стратегію розвитку Центру, порядок проведення конкурсу на зайняття посад директора та педагогічних працівників Центру;
  2.  організовує проведення конкурсу на зайняття посади директора Центру, призначення за результатами конкурсу директора Центру, затвердження його посадової інструкції та звільнення його з посади відповідно до трудового законодавства;
  3.  визначає територію обслуговування Центру, забезпечує його утримання та розвиток, створює умови, необхідні для належного функціонування;
  4.  здійснює управління діяльністю Центру та контроль за дотриманням вимог законодавства;
  5.  організовує розгляд звернень щодо діяльності Центру в установленому законодавством порядку;
  6.  здійснює інші повноваження, визначені законодавством.

5.2. Безпосереднє керівництво діяльністю Центру здійснює його директор, який призначається на посаду на конкурсній основі та звільняється з посади Засновником Центру або уповноваженим ним органом.

Директор Центру:

  1.  розробляє стратегію розвитку Центру та подає на затвердження засновнику;
  2.  затверджує план діяльності та організовує роботу Центру відповідно до стратегії розвитку Центру, затвердженої засновником, подає пропозиції засновнику щодо штатного розпису та кошторису Центру;
  3.  призначає на посади працівників Центру, звільняє їх із займаних посад відповідно до законодавства, затверджує посадові інструкції працівників Центру, заохочує працівників Центру і накладає на них дисциплінарні стягнення;
  4.  може залучати юридичних та фізичних осіб до виконання завдань Центру шляхом укладення з ними цивільно-правових договорів (угод, контрактів тощо) відповідно до своєї компетенції;
  5.  створює належні умови для ефективної роботи працівників Центру, підвищення їх фахового і кваліфікаційного рівнів;
  6.  видає відповідно до компетенції накази, контролює їх виконання;
  7.  розпоряджається в установленому Засновником порядку майном Центру та його коштами, укладає цивільно-правові договори;
  8.  забезпечує ефективність використання майна Центру;
  9.  забезпечує охорону праці, дотримання законності у діяльності Центру;
  10.  діє від імені Центру без довіреності;
  11.  може вносити Засновнику пропозиції щодо вдосконалення діяльності Центру;
  12.  подає Засновнику Центру річний звіт про виконання стратегії розвитку Центру.

5.3. Центр у процесі реалізації покладених на нього завдань взаємодіє з управлінням освіти, навчальними закладами, інклюзивно-ресурсним центром Саф’янівської сільської ради, КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», вищими навчальними закладами, творчими спілками, громадськими установами та організаціями тощо.

6. МАЙНО ЦЕНТРУ

6.1. Майно Центру складається з основних фондів та оборотних коштів, а також інших цінностей.

Майно, що закріплене за Центром, є спільною власністю Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області. Основні засоби належать Центру на правах користування, інше майно - на правах оперативного управління.

Здійснюючи право користування, Установа користується цим майном без права розпорядження. На зазначене майно не може бути звернено стягнення на вимогу кредиторів.

Здійснюючи право оперативного управління, Центр володіє і користується цим майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.

6.2.  Джерелом формування майна Центру є:

-кошти, отримані з бюджету Саф’янської ОТГ;

-грошові та матеріальні внески Засновника;

-доходи, одержані від господарської діяльності, надання Центром платних послуг;

-кредити банків;

-придбання майна підприємств, організацій;

-добровільні грошові внески, матеріальні цінності підприємств, організацій, кошти гуманітарної допомоги установ та окремих громадян;

- інші джерела, не заборонені чинним законодавством України;

6.3. В оперативному управлінні Центру, можуть перебувати будівлі, споруди, транспортні засоби, інше майно.

6.4. Центр, за погодженням із Засновником, має право купувати, або іншим законним способом одержувати майно або права на нього у підприємств, організацій та громадян.

7. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЦЕНТРУ

7.1. Джерелами фінансування Центру є кошти:

  •  бюджету Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області у розмірі, передбаченому нормативами фінансування;
  •  добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб;

-  інші надходження, не заборонені чинним законодавством .

7.2.  Додатковим джерелом доходів є надходження коштів від надання Центром платних послуг відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України та у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі освіти, за погодженням з Міністерством фінансів України та центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики.

7.3. Центр за погодженням із Засновником має право:

  •  придбавати, орендувати необхідне йому обладнання та інше майно;
  •  отримувати допомогу від підприємств, установ, організацій або фізичних осіб;
  •  продавати і передавати підприємствам, установам, організаціям, обмінювати, здавати в оренду, надавати безкоштовно в тимчасове користування належні йому на праві користування чи оперативного управління будинки, споруди, транспортні засоби, інвентар, інші матеріальні цінності, а також списувати їх з балансу.

7.4. Центр може самостійно здійснювати оперативний, податковий та бухгалтерський облік результатів своєї роботи або через бухгалтерську службу управління освіти Саф’янівської сільської ради, центр веде статистичну та іншу звітність і подає її органам, уповноваженими здійснювати контроль. Порядок ведення діловодства і бухгалтерського обліку в Центрі визначається законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковується Центр.

7.5. Статистична звітність про діяльність Центру здійснюється відповідно до чинного законодавства.

7.6. Центр зобов’язаний надавати Засновнику або уповноваженому органу на його вимогу інформацію щодо діяльності

Центру та використання майна.

8. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ

8.1.  Припинення діяльності Центру здійснюється шляхом  реорганізації або ліквідації.

8.2. Реорганізація Центру відбувається за рішенням Засновника.

8.3. При реорганізації Центру вся сукупність її прав та обов’язків переходить до правонаступників.

8.4. Центр може бути ліквідований:

  •  за рішенням Засновника;
  •  за рішенням суду.

8.5.  Ліквідація Центру проводиться ліквідаційною комісією, створеною Засновником, а в разі ліквідації її за рішенням суду ліквідаційною комісією створеною судом. Ліквідаційна комісія здійснює свої повноваження відповідно до чинного законодавства.

8.6. Ліквідація Центру вважається завершеною, а Центр - таким, що припинив свою діяльність, з моменту виключення його з державного реєстру.

9. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

9.1. Центр за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних надходжень та з метою професійного розвитку педагогічних працівників має право проводити міжнародний педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, встановлювати відповідно до законодавства прямі зв'язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.

Вхід для адміністратора